Budúci rok ma čaká radikálna zmena!

Čím je to, že obdobie 6 – 8 týždňov pred sviatkami radosti a pokoja je najšialenejší čas v roku? Advent, čas na stíšenie a duchovnú prípravu na slávenie Vianoc je pre mňa rok čo rok najnáročnejším časom v práci, popri ktorom mám 6 – 7 večerov v týždni záväzný program.

Ja som novopečený introvert. Vďaka mindfulness praxi som začal čerpať novú silu a oddych viac sám so sebou ako medzi inými ľuďmi. A ak má môj týždeň 6 – 7 večerov zaplnených príjemnými aktivitami mimo bytu, s inými ľuďmi, vyčerpáva ma to. Niečo príjemné sa mi stáva niečím, čo “musím” a tlačím to pred sebou ako hovnivál guličku do kopca.

Tento rok vnímam, že to bol zatiaľ najväčší extrém. Posledné 2 týždne som v móde prežitia, dostávam sa do konfliktov s inými ľuďmi, pretože si dovolím zrušiť svoju účasť na koncerte a nájsť náhradu za seba alebo sa správam “inak” (pretože som šialene vyčerpaný) a niektorí si to berú osobne a cítia sa zranene… Však OK, každý, nech si cíti, ako to cíti, len ja uprednostňujem nebyť obvinený za to, ako sa druhý cíti. Každý je zodpovedný za svoje city… či?

Budúci rok sa rozhodol pre zmenu, ktorú som si už teraz naplánoval do kalendára. Od 1. novembra do Vianoc budem mať každý týždeň 3 večery voľné na program, ktorý si vymyslím. Sám. Čokoľvek z mojích introvertných akcií – čítanie, písanie blogov, cvičenie, modlitba, meditácie, pozeranie filmov, hranie TOP PC hier… Proste niečo, kde môžem byť sám a vybrať si, čo budem robiť.

To slovo vybrať si podľa toho, čo práve potrebujem. To je to, čo mi chýba. Ak sa cítim vyčerpaný a chcem ísť domov, aj ísť na masáž ma vyčerpáva, pretože ja sa len chcem zvaliť a byť. Nie ísť niekam, stretnúť nového, cudzieho človeka, čo sa ma bude dotýkať. Dá sa to pochopiť? Stresuje ma predstava, že nejaký cudzí chlap alebo žena sa mi dotýkajú chrbta.

Tieto 3 dni voľna v týždni budú mať pravidlá. Sú naplánované na pondelok, stredu a sobotu, sú posúvateľné, avšak nezrušiteľné. To znamená, že nemusím mať voľno v pondelok ani v sobotu, ale nemôžem ho zrušiť. Iba posunúť v danom týždni. Vyzerá to asi takto:

Untitled.png

Mám nádej, že vďaka tomuto triku, budem budúci advent žiť a nie len prežívať v únavnej agónii čakajúc na Vianoce.

Prečo som si to dal do kalendára už teraz? Pretože teraz viem, aké je to potrebné. Budúci rok v októbri sa mi tento nápad bude zdať asi ako blbosť. Avšak viem, čo by nasledovalo. Veľa samých dobrých vecí, ktoré ma však vyčerpávajú na smrť a za to mi proste nestoja.

Be blessed

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s