Telo a myseľ opäť jedno (mbctw2-2)

Cvičenie na skenovanie tela je krásne a účinné. Aj teraz, po 4 mesiacoch je jedno z mojich najobľúbenejších a často ho praktizujem, najmä večer pred spaním. Nie preto, že by jeho účelom bola relaxácia, ale preto, že je to jeden z pre mňa najvzácnejších benefitov.

Cieľom cvičenia na skenovanie tela je znovuspojenie sa so svojím telom, scelenie mysle a tela do jedného mocného a nenarušeného celku. Telo je totiž neustále v prítomnosti, kým myseľ nie. Keď sú prepojené, je pre myseľ jednoduchšie byť prítomná v tomto okamihu.

V cvičení skenovanie tela sme pozvaní smerovať našu pozornosť na jednotlivé časti nášho tela, držať každú časť na krátku chvíľu v nehodnotiacej, skúmavej pozornosti, pokým sa nerozhodneme presmerovať “lúč našej pozornosti” na ďalšiu oblasť, až pokým takto nepreskenujeme komplet celé telo. Týmto cvičením si nie len cibríme pozornosť, ale aj láskavosť a zvedavosť.

Jedným z cieľov skenovania tela je získať skúsenosť, že je rozdiel cítiť telo a jeho signály a rozmýšľať o tele a fyzických vnemoch. Cítiť telo znamená byť prítomný, v móde byť, rozmýšľať o tele znamená byť v hlave a v móde robiť.

Samotný text k tomuto cvičeniu nájdete v tomto príspevku.

https://andrejkamensky.wordpress.com/2014/11/10/cvicenie-skenovanie-tela-instrukcie/

V nasledujúcom blogu o spojení tela a mysle sa budem zdielať s mojimi skúsenosťami s týmto cvičením. Už teraz sa teším 🙂

Reklamy

One thought on “Telo a myseľ opäť jedno (mbctw2-2)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s